Międzynarodowe

FORUM

cyberbezpieczeństwa


Bezpieczna praca  zdalna w dobie koronawirusa

25 listopad 2020 r.

godz. 9:30

jak zadbać o bezpieczeństwo biznesu wykorzystując systemy komplementarne...

Sytuacja w której znalazł się świat i ograniczenia wynikające z pandemii spowodowanej wirusem SARS-CoV-2 doprowadziła wiele firm do upadku, innych do ogromnych wzrostów sprzedaży, a na niektórych wymusiła konieczność przebranżowienia się lub poszerzenia swojej oferty. Jedno jest pewne, że biznes który znamy przeniósł się do internetu, pandemia ograniczyła swobodę komunikacji i podróżowania, wymusiła na przedsiębiorcach konieczność wprowadzenia bezpiecznych i nowych narzędzi pracy.

Tegoroczna edycja forum miała charakter warsztatów on-line
i została zorganizowana 25 listopada 2020r. Udział w niej był całkowicie bezpłatny i skierowany w przeważającej części dla instytucji publicznych oraz firm, które postanowiły skierować swoich pracowników w tryb zdalnej pracy niezależnie od reprezentowanej branży czy wielkości.

Wyjątkowo miniony rok był czasem próby dla wielu firm, które zmuszone były delegować pracowników do pracy zdalnej. Firma Exon Computer Systems jako lider w obszarze kompeksowych rozwiązań cyberbezpieczeństwa, zobligowany jest do implementacji najnowszych rozwiązań dla bezpiecznego, zdalnego dostępu pracowników do zasobów firmy. Podobnie jak w poprzednich latach nasze wydarzenia  pełne będzie merytorycznych i inspirujących prelekcji dotyczących zdalnej pracy. Dodatkowo każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość bezpłatnego przestestowania w pełni funkcjonalnego systemu zabezpieczeń w swojej firmie/ instytucji.

W tym roku, eksperci z obszaru systemów cyber security, szczególny nacisk położą na znaczenie nowych, zaawansowanych rozwiązań wykorzystywanych w pracy zdalnej w dobie kryzysu, jaki wywołała pandemia SARS-CoV-2. Eksperci wskażą konkretne rozwiązania, które pozwolą firmom szybko reagować na zmiany, wdrożyć autonomiczne zabezpieczenia zasobów firmy, a tym samym zadbać o odporność i ciągłość procesów realizowanych w przedsiębiorstwach.

Zaproszeni eksperci omówią narzędzia zabezpieczające pracę zdalną i zagrożenia wynikające z ich braku, wskażą jak skutecznie chronić zasoby firmy przed atakami cyber przestępców. Przedstawimy trendy i najnowsze rozwiązania, które pozwolą dostosować się przedsiębiorcom do obecnej sytuacji na rynku i właściwie zabezpieczyć dostęp do zasobów firmy.

Bądź świadomy zagrożeń

90

%

Cyberataków rozpoczyna się od udanej kampanii phishingowej

66

%

Złośliwego oprogramowania jest instalowana za pośrednictwem załącznika poczty elektornicznej

59

%

E-maili z phishingowe zawierają ransomware

6

mld

strat z wykorzystaniem maila jako głównego wektora ataku


Biorąc udział w forum dowiesz się:

  • Jak zabezpieczyć dostęp do zasobów firmy pracownikom zdalnym oraz jakie są narzędzia dla zapewnienia bezpiecznej pracy w trybie BYOD?
  • Jak kluczowe znaczenie w organizacji firmy ma poczta elektroniczna i  właściwe jej zabezpieczenie?
  • Czy posiadając najbardziej zaawansowane oprogramowanie anty-wirusowe możemy czuć się bardziej bezpieczni w sieci?
  • Jak zintegrować rozwiązania cyberbezpieczeństwa w jednolity system zarządzania bezpieczeństwem informacji?
  • Jak wychwytywać, raportować, analizować i zapobiegać incydentom wynikającym z pracy organizacji w globalnej sieci. 

Agenda

 

Organizatorem Międzynarodowego Forum Cyberbezpieczeństwa jest firma Exon Computer Systems jeden z wiodących integratorów i dostawców technologii z zakresu cyberbezpieczeństwa na polskim rynku. W oparciu o wysokie kompetencje i ponad 28 letnie doświadczenie zespołu inżynierów oraz kadry technicznej firma Exon specjalizuje się w projektowaniu, wdrożeniach zaawansowanych rozwiązań IT oraz świadczy profesjonalną obsługę informatyczną klientów na terenie całego kraju w sektorze: publicznym, bankowym, telekomunikacyjnym, przemysłowym, edukacyjnym, gastronomicznym oraz RETAIL.

9:30 - 9:35

Wprowadzenie do tematyki forum

9:30 - 9:45

Andrzej Jassowicz

CEO

Exon Computer Systems

Kierunek rozwoju nowoczesnych technologii, pracy zdalnej i zagrożeń z tym związanych

9:45 - 10:15

Paweł Najsarek

Security Engineer

Ingram Micro

Trzy filary bezpiecznej pracy z domu

10:15 - 10:45

Ryszard Rumiński

Dyrektor działu cyberbezpieczeństwa

Exon Computer Systems

Bezpieczna poczta elektroniczna

10:45 - 11:15

Andrew Shingler

Sr. Sales Engineer

Zimbra - Synacor Inc.

Jeżeli nie Exchange to ….Zimbra

11:15 - 11:45

Magda Czapska

Key Account Manager

Cofense

Phishing, czyli jak nie dać się "złowić"

11:45 - 12:15

Mateusz Majewski

Key Account Manager

Esecure

SecureVisio jako narzędzie do skutecznego zarządzania cyberbezpieczeństwem

12:15 - 12:45

Maciej Pawelczyk

Security Project Manager

Ingram Micro

ForcePoint DLP jako platforma do ochrony danych podczas pracy zdalnej

12:45 - 13:15

Dyskusja, losowanie nagród i pożegnanie uczestników

Partnerzy

Ingram Micro Sp. z o.o.– To jeden z najprężniejszych i najdynamiczniejszych dystrybutorów z wartością dodaną (VAD) osiągający największe wyniki w sprzedaży produktów sieciowych, Data Center, Security, Data Capture / Point of Sale Division a w szczególności Cisco, IBM (oprogramowanie, sprzęt, serwisy).

 

Spółka powstała w oparciu o przejęte struktury BrightPoint, zajmuje się dystybucją sprzętu IT i urządzeń mobile takich marek jak: Xiaomi, Nokia, Philips, Kiano, Cavion. Jest światowym liderem usług związanych z cyklem życia urządzeń bezprzewodowych. W ofercie znajduje się pełna gama rozwiązań takich producentów jak: Dell, Lenovo, Asus, Acer. W świecie coraz szybciej rozwijającej się technologii Micro Ingram modernizuje swoje działania, technologię i infrastrukturę, aby zapewnić Klientom innowacyjne rozwiązania i najwyższy poziom obsługi. Światowy zasięg i doświadczenie zapewniają firmie warunki do wytyczania nowych standardów wydajności oraz elastyczności wobec obecnych oraz nowych Klientów. Żadna inna spółka nie dostarcza tak ogromnego spektrum technologii i usług łańcucha dostaw firmom na całym świecie.

Zimbra wspiera przedsiębiorstwa z sektora małych i średnich firm. Jednak z powodzeniem realizuje również rozwiązania enterprise w klasie korporacyjnej jako realna alternatywa dla Exchanage przy zachowaniu bardzo korzystnego poziomu TCO.

 

Zimbra opiera się na licencji otwartego oprogramowania i w pełni wspiera pracę grupową. Dlatego też poczta elektroniczna, kalendarz, książki adresowe, zadania, przechowywanie plików i wideokonferencje to podstawowe funkcjonalności w tym systemie. Dzięki temu Zimbra od lat z powodzeniem konkuruje w segmencie serwerów pracy grupowej z takimi rozwiązaniami jak czy Microsoft Exchange. Jest to system zgodny z aktualnymi standardami infrastruktur informatycznych. Wspiera wirtualizację środowiska serwerowego oraz systemy klienckie rodziny Windows, Linux, macOS, iOS oraz Android.

Cofense umożliwia Twoim pracownikom rozpoznawanie ataków typu phishing i zablokowanie ich w ciągu kilku minut, a nie dni.

 

Kompleksowe rozwiązanie do ochrony przed phishingiem łączy w sobie najnowocześniejszą technologię z inteligencją pracowników w celu ochrony skrzynek firmowych i przekazywanie zdarzeń do SOC. Cofense dostarcza wiedzę i usługi chroniące Twoją markę przed phishingiem - główną przyczyną zagrożeń płynących z sieci. 

Amerykańska firma dostarczająca rozwiązania i urządzenia z zabezpieczeń pracy urządzeń i ludzi z dostępem do Internetu. Zakres produktów obejmuje sprzętowe zapory, urządzenia UTM (zintegrowane zarządzanie bezpieczeństwem), koncentratory VPN, urządzenia kopii zapasowych, filtry antyspamowe i kontrolery treści.

 

Spółka SonicWALL została założona w 1991 w Kalifornii, pierwotnie jako Sonic Systems, rozwijający sieciowe komponenty dla produktów Apple Macintosh. SonicWALL jest członkiem HP ProCurve Solutions Alliance.

Firma specjalizuje się w rozwiązaniach obejmujących kwestie cyberbezpieczeństwa na poziomie organizacyjnym (biznesowym) oraz technicznym. ESecure to zaangażowany zespół specjalistów, który stworzył produkt o nazwie SecureVisio, stale go rozwija i dostosowuje do wymagań najbardziej wymagających klientów oraz obowiązków nakładanych na nich przez przepisy prawa i regulacje. Sprzedaż produktu realizowany jest poprzez autoryzowanych partnerów w kanale dystrybucyjnym.